Nebojte se zeptat, jak zhubnout zdravě a bez hladu!

tel.: 777 19 02 19, e-mail: info@toplinie.cz

Bc. Petra Landergotová

Lymfatický systém je jako kanalizace města

Lymfatický systém je jako kanalizace města

Představte si své tělo jako město a lymfatický systém jako jeho kanalizaci. Denně tudy prochází nepotřebný odpad přivedený ze všech částí města. Pokud se pravidelně kanalizace nečistí, přestane odtok nepotřebného materiálu fungovat a navíc se všechna špína po čase vyplaví do ulic. Je tedy nutné kanalizaci města udržovat a preventivně čistit.

Podobně funguje i lymfatický systém našeho organismu. Odvádí z těla škodliviny, kterým se denně nevyhneme. Jsou to zbytky buněk, nezpracované bílkoviny, tuky, ale i zplodiny tkáňového metabolismu, viry, bakterie a nádorové buňky. Oproti krvi však lymfa neproudí sama od sebe, ale jen pokud se člověk pohybuje. Když lymfa správně neproudí, dochází k nedostatečnému čištění těla a odpadní látky se ukládají.

Jak poznáte špatnou funkci lymfy?
Nejčastěji se jedná o unavené „těžké“ nohy, otékání kotníků, ranní otoky očních víček nebo celého obličeje, přibývání na váze, celulitida, křečové žíly, bolesti hlavy, celková únava, vyčerpanost nebo také sklon k infekčním nemocem. U každého se špatná funkce samozřejmě může projevit jinak, často se ale příznaky vyskytují i společně.

A jak si můžete pomoci?anti-cellulite
Nejosvědčenější a také nejoblíbenější je lymfatická masáž. Nejlépe ruční, prováděná zkušeným masérem. Existuje i tzv. přístrojová lymfodrenáž, např. lymfodrenážní kalhoty. Ovšem zde je nutné, aby obsluhující personál ručně otevřel lymfatické dráhy prohmatáním jednotlivých lymfatických bodů od hlavy směrem k dolním končetinám. A to se ne vždy děje. Pak může být taková přístrojová masáž i zdraví škodlivá.
Po lymfomasáži (nejen) také hodně pijte, abyste uvolněné toxiny co nejdříve odvedli z těla ven.

Jako prevence je samozřejmě vhodný pravidelný pohyb a úprava jídelníčku. Některé druhy potravin produkují velký nadbytek odpadů, a proto pak lymfatický systém pracuje špatně. Abyste měli zdravou lymfu, vyhněte se tučným potravinám, cukru, nadměrnému množství mléčných výrobků a masa, chemicky zpracovaným a rafinovaným potravinám. Vybírejte potraviny, které nejlépe pročišťují lymfatický systém, tedy čerstvé ovoce a čerstvou zeleninu. Tyto potraviny by měly tvořit většinu vašeho každodenního příjmu potravy. Zkuste to a už po několika dnech pocítíte výraznou úlevu.

Sorry, comments are closed for this post.

Máte otázky?


Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Bc. Petra Landergotová, Certifikovaný poradce pro výživu

tel.: +420 777 19 02 19

e-mail: info(zavináč)toplinie.cz

There is no custom code to display.