Nebojte se zeptat, jak zhubnout zdravě a bez hladu!

tel.: 777 19 02 19, e-mail: info@toplinie.cz

Bc. Petra Landergotová

Metabolický věk vs. kalendářní. Víte, jak na tom jste?

Metabolický věk vs. kalendářní. Víte, jak na tom jste?

Věk je pouhý údaj v kalendáři, to jsme slyšeli i říkali již mnohokrát. Na kolik se ale skutečně cítíte? A především, jak starý je skutečně váš organismus? To vám nově zodpoví měření na diagnostické váze INBODY 230, která umí nyní změřit také stáří vašeho těla/metabolismu – tzv. metabolický věk.

human_body_3677x2285

Metabolický věk není věk podle občanského průkazu, ale skutečný věk organismu. Jde o poměr svalů, vody, tuků a opotřebování tkání. Tento poměr je pak porovnán s průměrnými hodnotmi lidí stejného věku.

Zjistíte-li nižší metabolický věk, než jaký máte zapsaný v občance, znamená to, že máte správný poměr svalové hmoty, tuku a jste pravděpodobně aktivnější než průměrný člověk vaší věkové skupiny.

Oproti tomu lidé s nadváhou, obézní, ale také kuřáci, alkoholici, lidé pracující ve stresu a bez kondice patří do skupiny lidí, kteří zvýšený metabolický věk mohou očekávat. Otázkou pak je, o kolik let předběhli svůj věk skutečný. Výslednou hodnotu lze brát jako varovný signál a dodržováním správných zásad pak metabolický věk snižovat.

Pokud budete znát hodnotu svého metabolického věku, lépe tak porozumíte svému tělu, zdraví a tomu, jak se cítíte.

Sorry, comments are closed for this post.

Máte otázky?


Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Bc. Petra Landergotová, Certifikovaný poradce pro výživu

tel.: +420 777 19 02 19

e-mail: info(zavináč)toplinie.cz

There is no custom code to display.