Nebojte se zeptat, jak zhubnout zdravě a bez hladu!

tel.: 777 19 02 19, e-mail: info@toplinie.cz

Bc. Petra Landergotová

Otoky nohou. Trápí i vás?

Otoky nohou. Trápí i vás?

Jak otoky vznikají?
Obzvlášť horké dny jsou pro lidský organismus velká zátěž a žíly dolních končetin nedokáží vždy dostatečně rychle odvádět krev z nohou zpět k srdci. Proto se část krve hromadí v končetinách, kde způsobuje otoky, bolest nebo pocity tíhy – „olověné nohy“.

Jaké jsou nejčastější příčiny?
Dlouhodobé sezení nebo stání, delší cestování, obezita, špatný pitný režim, nadměrný příjem soli, hormonální antikoncepce, těhotenství, křečové žíly, špatná funkce štítné žlázy, špatná funkce lymfatického systému atd.

Hoďte nohy na stůl!
Nohám velmi ulevíte, pokud je necháte odpočinout ve zvýšené poloze, tedy nohy výše než je pánev, ještě lépe i výše než je srdce. Vyvarujte se také zlozvyku sedět často s nohou přes nohu. Krevní oběh také dobře popožene koupel nohou ve studené vodě, případně střídání teplé a studené koupele.

venen-trainieren-beine-hochlegen

Jak si ještě můžete pomoci?
Osvědčené jsou také svižné procházky a nezapomínejte ani na správný pitný režim. Pokud totiž málo pijete, tím spíše si tělo vodu zadržuje, aby tzv. mělo z čeho žít.
Otoky zmírníte i pravidelnou lymfomasáží.

Svůj jídelníček obohaťte o kvalitní zelené potraviny (mladý ječmen, chlorella) – posilují žíly a cévy a podporují krevní oběh. Díky svým účinným látkám se osvědčily také například čaje a přípravky z jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba). Dobré diuretické (odvodňující) účinky byly prokázány u přípravků obsahujících lomikámen (chanca piedra). Nebo můžete sáhnout i po kompresních punčochách – pokud totiž na určitou část lidského těla působí správný a vyvážený tlak, dochází k povzbuzení činnosti krevního oběhu.

Nateklá lýtka však mohou signalizovat mnohé nemoci. Od zánětu žil, přes onemocnění lymfatických cév až k onemocnění jater, ledvin nebo srdce. Tedy v případě, že tyto problémy přetrvávají dlouhodobě, je třeba se raději obrátit na lékaře.

87919149073

Sorry, comments are closed for this post.

Máte otázky?


Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Bc. Petra Landergotová, Certifikovaný poradce pro výživu

tel.: +420 777 19 02 19

e-mail: info(zavináč)toplinie.cz

There is no custom code to display.